Archiv novinek

Jak si udržet zdraví v podzimním období
19. 10. 2023

Podzim a přicházející ochlazení přináší i zvýšenou pravděpodobnost onemocnění. V mnoha případech se dá této nepříjemnosti předcházet, pokud budete dodržovat základní pravidla, která vám pomohou riziko nákazy výrazně snížit.

Nový školní rok a prevence nemocí
22. 9. 2023

Blíží se nový školní rok a s ním i zvýšené riziko sezónních nemocí. Jak ale můžete zajistit, aby přechod z prázdninového do školního režimu byl co nejzdravější a pobyt ve školním kolektivu se nestal zdrojem opakovaného onemocnění?

Poruchy spánku
25. 6. 2023

Projevy nespavosti každý pociťuje jinak, někdo má problém s usínáním, které může trvat i 30 minut. Někdo se opakovaně v noci budí a následně nemůže usnout.Připravili jsme pro vás několik základních doporučení, jak problém nespavosti řešit.

Bolest krční páteře
8. 5. 2023

Bolest krční páteře je jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Nepříjemná bolest hlavy způsobená právě problémy s krční páteří trápí mnoho lidí. Dlouhotrvající bolest krční páteře vyžaduje spolupráci lékařů a zdravotnických pracovníků více specializací.

14.dubna Světový den monitoringu diabetiků
6. 5. 2023

Světový den monitoringu diabetu si připomínáme především proto, aby lidé postiženi touto nemocí, pod českým názvem známou jako cukrovka, věděli jak je důležité sledování hodnot cukru (glykémie) v krvi.

Bolest hlavy
29. 3. 2023

Bolesti hlavy patří k nejčastějším bolestem. Má různé příčiny, stres, nachlazení, dehydratace nebo také závažné onemocnění. Pokud je bolest hlavy dlouhodobá, neměla by se podceňovat a vždy je lepší vyhledat odborného lékaře, např. neurologii.

Syndrom vyhoření
10. 2. 2023

Syndrom vyhoření jak už z názvu nemoci vyplývá popisuje vyhasnutí, vyprahlost. Je to v podstatě chronický stav stresu neboli dlouho trvající a navalující se stres. Ten postupně vede k fyzickému a emocionálnímu vyčerpávání dokonce i pocitům méněcennosti a nedostatku úspěchu.

Světový den chronické obstrukční plicní nemoci
27. 12. 2022

Tento světový den si připomínáme od roku 2001 a to především proto, aby se veřejnost dozvěděla více o této nemoci a zároveň se informovala o prevenci. V České republice touto nemocí, onemocní přibližně čtvrt milionů obyvatel a dvakrát častěji se objevuje u mužů.

Světový den proti mozkové mrtvici
27. 11. 2022

Cévní mozková příhoda je 2.nejčastější příčina smrti ve světě. Každého 6.člověka toto onemocnění postihne bez ohledu na věk. Ročně CMP postihne více než 80 000 lidí mladších 20ti let. Vznik CMP ovlivňuje mnoho rizikových faktorů.

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
30. 9. 2022

Demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém odumírají mozkové buňky a tím se ztrácí jejich funkce. Nemocný si nevzpomíná na úkony nebo názvy předmětů, které dříve velice dobře znal.

12 3
4