Zdravý životní styl

17. 12. 2021

Jelikož máme prosinec, poslední měsíc v tomto roce a čas Vánoc se kvapem blíží, tak bychom si měli připomenout zdravý životní styl, který je v těchto časech více méně v ohrožení. Zdravý životní styl není jen o správném jídle, ale také o pravidelné fyzické aktivitě a duševní rovnováze.

 

  1. Vyvážená strava

Je vhodné, abychom si stravu skládali tak, aby nedocházelo k nedostatku nebo přebytku živin..

Jídlo má být bohaté na vlákninu, což nám velmi často chybí. Co se týče Vánoc, určitě není vhodné přejídání. Bohužel na svátky většina lidí neodolá všemu, co je připraveno na stole a tak dochází k přejídání, kombinace různých chutí a následně nebývá zrovna nejlépe.

 

  1. Fyzická aktivita

Zimní počasí se přímo nabízí k zimním sportovním aktivitám. Ať už vyrazíte s dětmi na kopec se sáňkami, běžkami zdolávat zimní krajinu a nebo jste spíše příznivci procházek po zmrzlém sněhu, žádná z uvedených variant není špatně. Je dobré tyto aktivity dělat pravidelně a s příjemným pocitem, že pro sebe děláte dobrou věc.

Pravidelná fyzická aktivita neprospívá jen tělu, ale také psychické pohodě.

 

  1. Duševní rovnováha

V tomto období nastává také mnoho stresu, abychom měli vše uklizené, cukroví upečené a vánoční dárky připravené. Když je toho na Vás moc, je potřeba na chvíli zpomalit a odpočívat. Jakmile si vyhradíte denní prostor jen pro sebe, budete sami překvapení, jak se budete cítit lépe.

 

Za celý tým Moje Doktorka vám přejeme příjemné svátky, klidné Vánoce. Dávejte na sebe pozor a opatrujte se.

Děkujeme za přízeň.

4