Světový den zdraví aneb nezapomeňte na prevenci

6. 4. 2018

Nedá se nikde koupit a každý z nás má jen jedno. Řeč je o zdraví, které mnoho lidí bere jako samozřejmost a až ve chvílích kdy je „ouvej“ si uvědomí, že kdyby něco ve svém chování a přístupu včas změnili, mohli se vyhnout nepříjemnostem a zdravotním komplikacím. Právě k uvědomění, že není jedno co děláme a jak žijeme, má sloužit Světový den zdraví, který každoročně připadá na 7. dubna.

Zdraví, prevence a další důležitá témata

Světový den zdraví připadá na den výročí, kdy byla založena Světová zdravotnická organizace (WHO). S oslavou po celém světě jsou spojené události, které mají za úkol globálně upozornit na důležitá témata a prevenci.

Dostupnost zdraví pro všechny a všude

Právě na toto téma jsou zaměřeny letošní oslavy. Na to, aby zdravotní péče byla dostupná pro všechny, po celém světě a bez finančního zatížení.

Do akce se v České republice zapojila celá řada měst a organizací, která upozornila na důležitost zlepšení zdraví obyvatel.

den zdraví

 

Rozumný přístup ke zdraví a prevence

Zapojte se i vy do tohoto svátku. Jak? Není potřeba velkých činů, často stačí malé krůčky. Zamyslete se nad otázkami níže a možná vám vaše odpovědi prozradí správný směr, jak své zdraví utužit a jak o něj pečovat v rámci prevence.

  • Pečuji dostatečně o své tělo a mysl?
    Pestrá a pravidelná strava, pohyb, odpočinek a dostatek spánku...
  • Mohu změnou svého chování přispět k posílení zdraví či snížení rizik?
    Dát přednost pěší chůzi, omezení sociálních sítí a další skoncování se zlozvyky...
  • Vím, jak na tom mé zdraví je? Zajímám se o prevenci?
    Samovyšetření a pravidelné preventivní prohlídky mohou včas odhalit onemocnění v počátku a efektivněji nasměrovat léčbu.

Prevence v Hradci Králové

Chcete-li se o svém zdraví dozvědět více, svěřte se do péče zkušených lékařů. Ordinace Moje doktorka sídlí v Hradci Králové. Neváhejte se na první setkání předem objednat. Pro více informací nás kontaktujte.

Na závěr jedno moudré přísloví:
„Je lépe udělat si nyní čas na své zdraví, než později na nemoc.“

4